Dovolenka na Cypre v septembri 2020 z Viedne už od 199 €

Cyprus je tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori a je prezývaný aj ako ostrov lásky. Pláže na Cypre patria k najčistejším v Európe a veľa z nich sa pýši modrou vlajkou.

Ak ešte rozmýšľate nad dovolenkou koncom leta mám pre vás skvelý tip ako si šikovne a lacno vyskladať dovolenku vrátane letenky a transferu na Cypre, a k tomu vám dám tip aj na lacné ubytovanie na jednej z najkrajších pláží v Európe Nissi Beach v letovisku Ayia Napa s bielym pieskom a plytkou krásne modrou vodou. Kvalita pláže bola ocenená Modrou vlajkou. Ayia Napa je miesto živé s ponukou vodných športov, promenádou, reštauráciami a barmi.

Cyprus označil slovenský krízový štáb za bezpečnú krajinu, môžete sa odtiaľ domov vrátiť bez nutnosti karantény či testu na COVID-19.

Pred odletom NEZABUDNITE!

Od 28.8.2020 pri odlete z Rakúska je potrebné po prílete na Cyprus sa preukázať testom na COVID-19 nie starším ako 72 hod!

Pre vstup na Cyprus je potrebné sa pred odletom zaregistrovať a vyplniť tzv. Cyprus Flights Pass.

Akciové letenky na Cyprus v septembri

  • Letenky na Cyprus – Larnaka sú v termínoch od septembra do decembra 2020 cena je 60 € za spiatočný let (40 € s členstvom Wizz Discount Club)
  • Termíny si môžete pozrieť priamo na stránke WizzAir
  • Ako príklad uvádzam termín: 9.9. – 16.9.2020

WizzFlex služba od WizzAir

Ak máte obavy či budete môcť v septembri vycestovať, tak WizzAir ponúka službu WizzFlex za 22 €, ktorá vám umožňuje zrušiť letenku do 3 hodín pred odletom, s tým že peniaze vám vrátia vo forme Wizz kreditu bližšie info sa dočítate tu.

Členstvo WizzAir

členstvom WizzAir môžete mať letenky ešte lacnejšie. Môžete si členstvo prikúpiť priamo pri kúpe letenky a zľava plynúca z členstva sa vám použije aj na práve kupované letenky. Členstvo stojí na rok 30 € pre dvoch a bežná zľava pri spiatočnej letenke pre jednu osobu je cca 15-20 €.

Povolená batožina

WizzAir – v cene letenky máte možnosť zobrať si so sebou príručnú batožinu s rozmermi 40x30x20cm do 10 kg. Veľká príručná batožina so službou priority je za poplatok.

Pokyny na letisku a počas letu

Na letisku a počas letu treba mať na sebe rúško, treba dodržiavať bezpečnostnú vzdialenosť 2 m a dezinfikovať si ruky.

Od 28.8.2020 pri odlete z Rakúska je potrebné po prílete na Cyprus sa preukázať testom na COVID-19 nie starším ako 72 hod!

Tip na autobus do Viedne

Do Viedne sa viete dostať veľmi jednoducho a pohodle z Bratislavy premávajú pravidelne autobusy od spoločnosti Slovak Lines, RegioJet, Flix bus.

Tip na ubytovanie

Simos Magic Hotel Apartments 2 – sa nachádza len 5 minút chôdze od pláže Ayia Napa a ponúka veľký bazén s oddelenou časťou pre deti obklopenou vysokými palmami. Poskytuje recepciu s nepretržitou prevádzkou, reštauráciu a moderne zariadené štúdiá s výhľadom na Stredozemné more.

Centrum letoviska Ayia Napa je vzdialené 10 minút chôdze. V okolí nájdete množstvo reštaurácií a supermarketov. Počas pobytu je vám k dispozícii bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkovisko na mieste.

Ubytovanie na 7 nocí bez stravy, ak cestujú 2 osoby 140 €/osoba, 3 osoby 105 €/osoba, ak cestujú 4 osoby 87,50 €/osoba môžete si však vybrať aj iné ubytovanie aj so stravou.

Výhodou je bezplatné storno, takže ak by ste nemohli vycestovať ubytovanie môžete bezplatne zrušiť do 1.9.2020

Ak by ste chceli iné ubytovanie kompletnú ponuku ubytovania na Cypre si môžete pozrieť cez Booking.

Ďalšou možnosť ubytovania je cez www.airbnb.com (majitelia svojich nehnuteľností prenajímajú izby/byty/domy/apartmány).

Ak nie ste ešte zaregistrovaný na Airbnb, tak sa môžete zaregistrovať.

Po zaregistrovaní sa na Airbnb dostanete úvodný kredit, ktorý môžete využiť na ubytovanie v hodnote cca 20 – 40 €.

Kompletnú ponuku ubytovania si môžete pozrieť cez Airbnb.

Tip na prenájom auta

Ak by ste si chceli prenajať auto, tak ponuku prenájom áut s cenami si môžete pozrieť cez Rentalcars.

Tip na transfer z letiska

Ponuku transferov z letiska si môžete pozrieť cez službu Hoppa. Transfer z letiska v Larnake do strediska Ayia Napa a späť stojí, ak cestujú 2 osoby cca 51 €/osoba, 3 osoby cca 34 €/osoba, ak cestujú 4 osoby cca 32 €/osoba. Ceny vám systém zobrazí v anglických librách môžete si v menovej kalkulačke prepočítať sumu na €.

Hoppa je vynikajúci poskytovateľ, ktorý vám zabezpečí cestu z letiska do miesta dovolenky, keď si nepožičiate auto. Ceny majú prijateľné. Transfer vás počká na letisku a zavezie vás do hotela/apartmánu a zároveň po skončení vašej dovolenky vás zavezie späť na letisko.

Tip na cestovné poistenie

Cestovné poistenie, ak máte celoročné, tak si zistite či vo vašej poisťovni cez, ktorú máte uzavreté cestovné poistenie či v poistnom krytí máte zahrnuté aj poistenie nákladov súvisiacich s COVID-19, ak takéto cestovné poistenie nemáte, tak sa môžete poistiť napr. cez Axa poisťovňu, ktorá takéto poistné krytie poskytuje. Pre viac info odporúčam im tam priamo zatelefonovať. Tí, ktorí máte účet v SLSP banke máte možnosť si zobrať k platobnej karte celoročné cestovné poistenie a super je, že majú v ponuke aj poistenie nákladov súvisiacich s COVID-19 viac info sa dočítate priamo na stránke SLSP.

Zhrnutie

  • Letenka spiatočná cesta 60 € (40 € s WDC) vrátane príručnej batožiny, ak by ste chceli väčšiu batožinu tá je za doplatok.
  • Ubytovanie na 7 nocí bez stravy, ak cestujú 2 osoby 140 €/osoba, 3 osoby 105 €/osoba, ak cestujú 4 osoby 87,50 €/osoba môžete si však vybrať aj iné ubytovanie aj so stravou.
  • Transfer z letiska na hotel a späť, ak cestujú 2 osoby cca 51 €/osoba, 3 osoby cca 34 €/osoba, ak cestujú 4 osoby cca 32 €/osoba.
  • Cestovné poistenie cena závisí od viacero faktorov napr. či si vyberiete krátkodobé cestovné poistenie, alebo celoročné, aké poistné krytie si vyberiete, na ako dlho vycestujete, krajina, do ktorej budete cestovať atď.

Ak máte nejaké otázky k dovolenke kľudne ma môžete kontaktovať rada vám poradím.

Podľa kategórie

Články

Otázky a odpovede

  •  

Už odchádzate ?

Prihláste sa na odber noviniek
najlepšie ponuky čakajú na tých najrýchlejších!